SAYGI
BRANSLAR

Dünyada ve toplumumuzda bin yıllar öncesinden günümüze uzanarak uygulanmakta olan geleneksel tedavi yöntemlerini günümüz modern tıbbıyla birleştirerek bünyesinde barındıran disiplinler bütünüdür. 

Alanında uzman doktorlarımız ve sağlık personelimizle Akupunktur uygulamaları, sağlık bakanlığı onayıyla ruhsatlaandırılmış birimimizde yapılmaktadır.

 

Akapunktur Uygulaması: Vücut derisinde bulunan bazı özel alanlara (Akupunktur noktalarına ) akupunktur eğitimi almış bir akupunktur uzmanı tarafından, belirli bir süre iğne, lazer veya ultrason dalgaları uygulayıp uyarma işlemine denir.Akupunktur bu anlamda bir denge tedavisidir. Akupunktur’a göre hastalıklar enerji dengesi bozukluğundan ortaya  çıkar ve bu denge tekrar korunduğunda da hastalar iyileşirler.İnsan vücudunun kendi kendini onarım gücü çok yüksektir ve bu gücü harekete geçiren belli uyarı noktaları vardır.İnsan vücudundaki belirli akupunktur noktalarına iğneler sayesinde yapılan uyarılarla organizmanın hemen her yerine ulaşabilecek haberler iletilmektedir. Bu iletişim, akupunktur noktasını oluşturan hücrelerden lokal hücresel uyarıların sinir terminallerine ve son olarak da beyne ulaşır.Beyin de bu uyaranı gerekli organlara ulaştırır ve ilgili organ ve uzuvlardaki enerji dengesi düzelir. 

Akupunktur uygulaması toplumdaki bireylerin hastalanmaya karşı tedbir almalarına veya hastalandıktan sonra modern tıbbi tedavinin tamamlayıcısı amacıyla hizmet vermektedir.


 

 

 

 

İlgili Uzmanlarımızİlgili Uzmanlarımız
Dr. Cenap Göktaş
(Dr)

İlgili Hastalıklarİlgili Hastalıklar - Tümünü Göster
Fitoterapi
Kupa Terapisi
Ozon Tedavisi

SAĞLIĞINIZI YAKINDAN TAKİP EDİN!