SAYGI
BRANSLAR

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Birimi;

Fizik Tedavi Bölümü ayaktan gelen veya yatarak tedavi görmekte olan,fizik tedavi ve/veya rehabilitasyon endikasyonu olan hastalara,güncel,etik ve uluslararası standartlara uygun hizmet vermeyi hedeflemektedir.

Fizyoterapi odaları ve egzersiz salonlarımızdan oluşan,fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümümüzde ,deneyimli uzman ekibimiz ile poliklinik ,servis ve yoğun bakım hastalarına hizmet vermektedir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon'un uğraşı olan ,çeşitli hastalıklar veya yaralanmalar nedeniyle,vücudun çeşitli kısımlarının fonksiyonlarının yitirildiği veya tehdit edildiği durumlarda,hastaların yaşam kalitesini geliştirmek amaçlanmaktadır.

Temel olarak hastalarımızın bağımsız hareket potansiyellerinin arttırılması, ağrılarının giderilmesi,maksimum hareket kabiliyetinin kazandırılması için modern rehabilitasyon teknikleri uygulanmaktadır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümleri'nde ortopedik rehabilitasyon kapsamında,spor yaralanmalarının rehabilitasyonu,kas,tendon ve sinir yaralanmaları sonrası,kırık sonrası rehabilitasyon ,menisküs ameliyatı sonrası rehabilitasyonu,protez ameliyatı geçirmiş hastaların rehabilitasyonu gibi alanlarda hizmet verilmektedir.

Kas hastalıklarının rehabilitasyonla tedavisi kapsamında,eklem problemlerinin önlenmesi veya eklem kısıtlılığının açılması,bel ve boyun ağrılarının tedavisi,romatizmal hastalıların rehabilitasyonu gibi alanlarda fizyoterapi protokolleri ile tedavisi yapılmaktadır.

Nörolojik rehabilitasyon alanında,fizik tedavi ve rehabilitasyon ,tam veya kısmi felçli,serebral palsi rehabilitasyonu ,omurilik yaralanmalı hastaların rehabilitasyonu hizmetleri verilmektedir.

Özellikle meme kanseri operasyonu sonrası kolda ve alt ekstremitelerde oluşan lenf ödem tedavisinde farklı tekniklerle başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Doğum sonrası oluşan Brakiyal pleksus yaralanmalarında,tortikollis tedavisinde fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulanmaktadır.

Osteoporoz ve dejeneratif eklem hastalıklarının rehabilitasyonu,omurga eğriliği(Skolyoz) tedavisi,solunum rehabilitasyonu,el yaralanmaları için Mikrocerrahi ameliyatları sonrası rehabilitasyonu,Kuru iğne tedavisi ile fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleride sunulmaktadır.

 

SAĞLIĞINIZI YAKINDAN TAKİP EDİN!