YorkTest

Yiyecek ve İçecek İntoleransı Nedir?

Yiyecek ve içeceklere karşı oluşan tepkiler hayati bir tehlike teşkil etmese de bu durumdan mağdur olan kişinin kendisini oldukça rahatsız hissetmesine neden olabilir. İş ve sosyal hayatı olumsuz etkilenebilir. Belirli bir yiyecek veya içeceğe (veyaherikisine de) olan duyarlılık, her zaman hızla ortaya çıkan belirtiler göstermeyebilir. Bu belirtilerin ortaya çıkması genellikle birkaç saatten birkaç güne kadar değişebilir. En bilinen belirtiler; baş ağrısı, halsizlik, migren, hassas bağırsak sendromu (IBS), şişkinlik, mide yanması ve cilt problemleridir.

Yedikleriniz ve içtikleriniz sizi hasta yapıyor olabilir mi?

YorkTestLaboratuvarları, kapsamlı bir yiyecek ve içecek intolerans testini yapan tek merkezdir. Bu test 158 farklı yiyecek ve içecek içeriklerine karşı vücudunuzda oluşabilecek tepkileri ortaya çıkarmak amacıyla geliştirilmiştir. Böylece sizlere, tam olarak hangi besinlere karşı duyarlılığınız olduğunu ve en önemlisi, bunları beslenme alışkanlıklarınızdan güvenli bir şekilde nasıl çıkartabileceğinizi keşfetmenizde yardımcı oluyoruz.

Yiyecek ve İçecek İntoleransTesti’ni nasıl yaptırabilirsiniz?

Yiyecek ve İçecek İntolerans Testi, evden laboratuvara şeklinde çalışan hızlı ve kolay bir servistir. Test kitini sipariş edip, talimatları takip ederek aldığınız kan örneğinizi zarfıyla birlikte bize geri göndermeniz yeterlidir. Kan örneğiniz laboratuvarımızda test edildikten sonra, sonuçlarınız 15 gün içerisinde kolaylıkla anlaşılır bir formatta tarafınıza iletilir.

Neler dâhildir?

·        Kaçınmanız gereken yiyecek ve içecekleri gösteren, renklerle kodlanmış, yorumlanması kolay bir formatta, 158 besin içeriğinin her birinin test edildiği ve tepkilerinizin 0-4 arasındaki bir puanlama sistemi ile gösterildiği test sonuçları raporu.

·        Test sonuçları rehberi.

·        12 haftalık yiyecek ve içecek takip günlüğü.

·        Beslenme uzmanımızdan telefonla alacağınız danışmanlık hizmeti.

 

İlgili Uzmanlarımızİlgili Uzmanlarımız
Uzm.Gülcan BAYTOK
(Biyokimya Ve Klinik Biyokimya Uzmanı)

İlgili Branşlarİlgili Branşlar
Tıbbi Biyokimya

SAĞLIĞINIZI YAKINDAN TAKİP EDİN!