Medikal Masaj

MEDİKAL MASAJ

Tıbbi masaj olarak da bilinen medikal masaj, hekim tarafından önerilen ve konunun uzmanı kişilerce uygulanan tedavi amaçlı bir masaj türüdür.

Medikal masaj, sorunlu vücut fonksiyonlarını eski haline getirmek için uygulanan bir yöntem olup diğer masaj türlerinden ayrılır. Günümüzde, ne yazık ki bilgisayar başında vücudumuzu zorlayacak kadar vakit geçirmek zorunda kalmak beraberinde bazı fizikler sorunlar getirdi.

Bu gibi durumlara bağlı mekanik problemler, kronik ağrılar ya da yorgunluklar için kullanılan medikal masaj, kas ve hareket sistemine büyük etki eder. Bireyin yaşam kalitesini artırıcı bir fonksiyonu olması nedeniyle iyileşme sürecinde dolaylı olarak pozitif yönde psikolojik bir etki sağlar. Dünyada pek çok ülkede doktor tarafından tavsiye edilen bir uygulamadır.

Hastanemizde uygulanan medikal masaj seanslarımız gerekli görüldüğünde KUPA TERAPİSİ ile de desteklenir.

Sırt, bel, boyun, omuz ve bacak ağrıları gibi birçok alanda uygulanan tıbbi masaj, ağrı dindirici özelliği olan medikal kremler ile yapılmaktadır.

Medikal masaj, refleks etkisi ile genel bir gevşeme sağlarken mekanik etkisi ile de kan dolaşımını artırır.  Kas içindeki ve çevresindeki yapışıklıkları azaltır, kas içi sıvı hareketliliğini artırır, cildi de yumuşatır. Omurgadan başlayarak tüm vücuda dağılan sinirleri doğrudan etkileyerek sinir sistemini rahatlatır.
 

Medikal Mesajın Faydaları
• Baş, boyun, sırt, bel, romatizmal ve spor sonrası ağrıları giderebilir.
• Kan dolaşımını düzenler.
• Tek seansta birçok sinirin uyarılması sağlar.
• Bağışıklık sisteminiz harekete geçirir.
• Stresinizi yok eder, psikolojik rahatlama sağlar.

 

 

İlgili Uzmanlarımızİlgili Uzmanlarımız
Uzm. Dr. Recai YILDIZ
(Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı)

Uzm. Dr. Murat YENİ
(Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı )

İlgili Branşlarİlgili Branşlar
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

SAĞLIĞINIZI YAKINDAN TAKİP EDİN!